Co postawić na komodzie w salonie? Poznaj najważniejsze zasady doboru dodatków!

Stylowy salon to wizytówka całego domu, dlatego jego aranżacja powinna być przyjemna dla oka. Jednym z najważniejszych elementów wystroju pokoju dziennego jest komoda, która zwykle staje się miejscem dla dekoracji i dodatków. Co postawić na komodzie w salonie, by ozdoby pasowały do mebli i tworzyły z nimi harmonijną całość? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć efektowne i spójne wnętrze!

Choć w zakresie dekoracji wnętrz trudno o uniwersalny przepis na sukces, a wiele zależy od indywidualnych preferencji, to istnieje kilka ogólnych zasad doboru dodatków do mebli. Jeśli zastanawiasz się, co postawić na komodzie w salonie, to znajomość tych reguł może okazać się bardzo pomocna.

Jak dopasować dodatki – do wystroju czy do komody?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, co postawić na komodzie w salonie. Wynika to nie tylko z różnorodności trendów wnętrzarskich, ale i ze specyfiki konkretnej komody. Pamiętaj, że na etapie dobierania dodatków warto uwzględnić nie tylko wystrój pomieszczenia, ale i charakter mebla.

Co postawić na komodzie w salonie – praktyczne podpowiedzi

Jakie dodatki na komodę w salonie najlepiej sprawdzą się w Twoim domu? Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę!

1. Dekoracja wyrazistej komody

Wyraziste, ozdobne komody, np. te z naszej kolekcji SAREH, same w sobie mają charakter dekoracyjny. W takim przypadku dodatki powinny zejść na drugi plan. Wybierz niewielką liczbę przedmiotów i postaw na elementy o ujednoliconym kolorze.

2. Co postawić na komodzie minimalistycznej?

Jeżeli Twoja komoda ma charakter klasyczny lub minimalistyczny, np. taki, jak dostępne w naszym sklepie meble z kolekcji CLASSIC, możesz zdecydować się na nieco więcej aranżacyjnego szaleństwa. Co postawić na komodzie w takim przypadku? Doskonałym rozwiązaniem, które znakomicie zbuduje głębię, będzie ustawiony na meblu obraz lub lustro. Pamiętaj jednak, by nie umieszczać go w centralnej części, a nieco z boku. Jeśli ustawisz obraz po lewej stronie, na prawej umieść przedmioty, które wizualnie zrównoważą aranżację.

3. Różnorodność faktur i poziomów

Co postawić na komodzie, by kompozycja nie była nudna? Doskonale sprawdzą się połączenia zróżnicowanych faktur, np. matowej ceramiki z drewnem i szkłem. Wybierz dodatki w spójnych, ale zróżnicowanych odcieniach. Zadbaj również o to, by ozdoby charakteryzowały się odmienną wysokością – kompozycje z przedmiotów o zbliżonych gabarytach będą pozbawione dynamizmu.

Wiesz już, co postawić na komodzie w salonie? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci przygotować efektowne aranżacje. Jeśli szukasz ciekawego wyposażenia wnętrz, sprawdź najnowszą kolekcję naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl