Jak wyczyścić kanapę z tapicerką z materiału? 5 najlepszych sposobów!

Kanapa, jak każdy inny tapicerowany mebel, w czasem może się pobrudzić i poplamić. Jej czyszczenie może wydawać się problematyczne, jednak wystarczy zastosować jeden z zaproponowanych przez nas sposobów i z pewnością zauważysz różnicę!

Domowy sposób z sodą oczyszczoną

Do czyszczenia kanapy można wykorzystać produkty, które każdy ma w domu. Bardzo skuteczna jest soda oczyszczona. Można ją rozpuścić w wodzie i za pomocą ściereczki lub gąbki wyczyścić materiał. Przy zapieraniu plam i zacieków ważna jest także technika – należy przesuwać gąbkę lub ścierkę od brzegów plamy do środka, w przeciwnym wypadku możemy roznieść brud na większą powierzchnię kanapy. Ruchy powinny być długie, okrężne. Musimy pamiętać, żeby nie przemoczyć materiału – wtedy mogą powstać jeszcze większe zacieki!

Detergenty z kuchni i łazienki

Lekko zabrudzoną, wymagającą jedynie odświeżenia kanapę można wyczyścić za pomocą domowych detergentów. Z tym zadaniem świetnie sobie radzą mocno pieniące się środki: płyny i szampony do dywanów albo płyny do naczyń. Można także wykorzystać takie środki, jak proszki do prania – w zależności od koloru tapicerki lepszy będzie ten do kolorów bądź do białego, w przypadku bardzo jasnych kanap.

Preparaty do czyszczenia kanapy

Można zaopatrzyć się w środki przeznaczone specjalnie do prania mebli tapicerowanych. Są one odpowiednie do usuwania zabrudzeń, które najczęściej pojawiają się na kanapie, wersalce lub narożniku. Wystarczy postępować według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Mają one różną formę: pianki, proszku lub płynu, dlatego można wybrać odpowiedni i najbardziej wygodny w użyciu.

Wypożycz odkurzacz piorący

Materiałowe obicie twojej kanapy wygląda mało korzystnie, pełne plam oraz zacieków? Być może czas na zdecydowanie działanie. Odkurzacz piorący to sprzęt zaprojektowany do efektywnego prania tapicerki. Coraz łatwiej jest go wypożyczyć i samodzielnie wyczyścić tapicerowane meble, zgodnie z instrukcją i zasadami wynajmu. Do zestawu z urządzeniem dołączany jest często specjalny preparat, który wykorzystany w odkurzaczu piorącym skutecznie rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia.

Zatrudnij specjalistów

Efektowny i najbardziej wygodny sposób na to, jak wyczyścić kanapę – fachowiec z odpowiednim sprzętem i preparatami! Skorzystanie z usługi prania tapicerki daje świetne rezultaty, gdyż osoby zajmujące się tym na co dzień świetnie znają swoje urządzenia i dobrze wiedzą, jak dokładnie wyczyścić każdy zakamarek i plamę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl